خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
دولت و سياست

ناتو: تازمانی در افغانستان می مانیم که شرایط خروج فراهم شود

Oct 21, 2020 - 18:54
کابل (پژواک، ٣٠ میزان ٩٩): جینز ستولتنبرگ سرمنشی ناتو، ميگويد تا زمانی در افغانستان باقی خواهند ماند که اهداف ماموریت خود را به دست آورده باشند و شرایط خروج فراهم شده باشد. وى این سخنان را بتاریخ ۳۰ میزان، پیش از نشست دو روزۀ وزرای دفاع سازمان ناتو...
ادامه مطلب

قوماندان ناتو: ادامۀ جنگ و سقوط حکومت افغانستان باید انتظار کشيده نشود

Oct 21, 2020 - 17:59
کابل (پژواک، ٣٠ میزان ٩٩): جنرال سکات میلر قوماندان عمومی نیروهای امریکایی در افغانستان، گفته است که خشونت روان در افغانستان، فرصت به وجود آمدۀ صلح را با خطر مواجه کرده است. موصوف در گفتگو با بی بی سی، از نیروهای افغان و طالبان مسلح خواسته است که...
ادامه مطلب

غنى: امريکا در قبال تعهداتش به افغانستان پابند است

Oct 21, 2020 - 17:48
کابل (پژواک، ۳۰ ميزان ۹۹): رئيس جمهور غنى حين معرفى نامزد وزرا به ولسى جرگه، گفت که جامعۀ جهانى به تعهدات شان با افغانستان ايستاداند و هرگز افغانستان به ميدان جنگ خارجى ها مبدل نخواهد شد. رئیس جمهور غنی، قبل از ظهر امروز، به تعداد ۲۳ نامزد وزیر و...
ادامه مطلب

«در گفتگوهاى صلح به خواست هاى مردم توجه شود»

Oct 21, 2020 - 16:23
کابل (پژواک، ۳۰میزان۹۹): اشتراک کننده هاى گفتمان مردمى از هفت ولايت کشور در پيوند به مذاکرات صلح؛ بر حفظ جمهوريت، حقوق زنان و آزادى بيان تاکيد کرده، از حکومت و گروه طالبان خواسته اند که هرچه سريعتر جنگ را خاتمه دهند.
ادامه مطلب

شورای جنرالان و افسران متقاعد ایجاد شد

Oct 21, 2020 - 16:11
کابل (پژواک، ۳۰ میزان ۹۹): شورای عالی اجتماعی انسجام جنرالان و افسران متقاعد، به هدف مشوره دهی به نیروهای دفاعی، حمایت از خانواده های قربانیان این نیروها و حقوق متقاعدین نظامی، اعلام موجودیت کرد.
ادامه مطلب

نادرى: روند مذاکرات صلح افغانستان به مراتب خوب پیش رفته است

Oct 21, 2020 - 12:19
کابل (پژواک، ٣٠ ميزان ٩٩): سید منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیات مذاکره‌کنندۀ دولت مى گويد که تجارب دیگر کشورها در عرصۀ مذاکره، بازگوکنندۀ طولانی بودن توافق روی شکلیات است؛ ولی روند مذاکرات صلح افغانستان در این مورد، به مراتب خوب پیش رفته است.
ادامه مطلب

تفاهمنامه هاى همکاری میان افغانستان و ازبکستان امضا شد

Oct 21, 2020 - 11:54
کابل (پژواک، ٣٠ ميزان ٩٩): دو تفاهمنامهٔ همکاری میان ادارات سکتوری افغانستان وازبکستان در کابل به امضا رسيد.
ادامه مطلب

"عکس مجرمان در پوسترهای بزرگ چاپ و در نواحی شهرکابل نصب می‌گردد"

Oct 21, 2020 - 11:03
کابل (پژواک، ۳۰ میزان ۹۹): امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرد که طبق فیصلۀ جدید، عکس مجرمین و فراری‌ها، در پوسترهای بزرگ چاپ و در نواحی شهر کابل نصب می‌گردد تا مردم در ردیابی آنها کمک کنند.
ادامه مطلب

دانش: نبود آمار دقیق نفوس، مردم را نسبت به دولت بی اعتماد کرده است

Oct 20, 2020 - 17:26
کابل (پژواک، ۲۹میزان ۹۹): معاون دوم رئیس جمهور افغانستان، در نشستی که به مناسبت روز جهانی احصائيه در کابل تدویر يافته بود، گفت که نبود آمار دقیق در مورد نفوس در افغانستان، مردم را نسبت به دولت بی اعتماد کرده است.
ادامه مطلب

"برخی زندانیان با سازماندهی جرایم از زندان میلیونر می شوند"

Oct 20, 2020 - 16:58
کابل (پژواک، ۲۹ میزان ۹۹): اداره تنظیم امور زندان­ها، از کشف یک فابریکۀ کوچک تولید موادمخدر در یکی از زندان های مرکز خبر می دهد و می گوید که برخی زندانیان، جرایم را از داخل زندان سازماندهی می کنند.
ادامه مطلب

بریتانیا حدود ٧ میلیارد افغانی کمک به حمایت از نیروهای امنیتی افغان اعلام کرد

Oct 20, 2020 - 15:58
کابل (پژواک، ٢۹ میزان ٩٩): بریتانیا نزدیک به هفت میلیارد افغانی را جهت رسیدن به صلح و حمایت از نیروهای امنیتی افغان در کشور اعلام کرد.
ادامه مطلب

ناتو تا سال ٢٠٢٤ به حمایت مالی خود از نیروهای افغان ادامه می دهد

Oct 20, 2020 - 13:23
کابل (پژواک، ۲۹ میزان ٩٩): سازمان ناتو و متحدین آن، اعلام کرده اند که تا سال ٢٠٢٤ میلادی، به حمایت مالی خود از نیروهای افغان ادامه خواهند داد.
ادامه مطلب

امرالله صالح: پولیس از وظایف شبه نظامی بیرون می شود

Oct 20, 2020 - 11:56
کابل (پژواک، ۲۹ میزان ۹۹): امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرد که طبق فیصلۀ جدید، پولیس از وظایف شبه نظامی، بگونۀ منظم بیرون می شود و به وظایف اصلی خود بر می گردد.
ادامه مطلب

گروه های تماس دولت و طالبان در بارۀ موضوعات اختلافی بحث کرده اند

Oct 20, 2020 - 10:37
کابل (پژواک، ۲۹ میزان ٩٩): گروه های تماس دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در دوحه، بار دیگر گردهم آمدند تا در رابطه به موضوعات اختلافی گفتگو کنند.
ادامه مطلب

روحانى: ایران از صلح پایدار و قابل قبول برای مردم افغانستان حمایت می‌کند

Oct 19, 2020 - 19:03
کابل (پژواک، ۲۸ میزان ۹۹): حسن روحانی رئیس جمهور ایران می گوید که کشورش، از صلح پایدار و قابل قبول برای مردم افغانستان حمایت می‌کند.
ادامه مطلب

صدیقی: طالبان از حسن نیت دولت سوء استفاده مى کنند

Oct 19, 2020 - 18:59
کابل (پژواک، ٢٩ میزان ٩٩): سخنگوی رئیس جمهور غنی می گوید که دولت، هزاران زندانی طالبان را به خاطر صلح آزاد کرد؛ اما طالبان به جنگ نارواى خو ادامه می دهند.
ادامه مطلب

هفتاد عضو ولسی جرگه طرح تعدیل قانون ثبت احوال نفوس را پیشنهاد کردند

Oct 19, 2020 - 17:39
کابل (پژواک، ۲۸ میزان ۹۹): برخی وکلا، طرح تعدیل قانون ثبت احوال نفوس را به هیات اداری ولسی جرگه ارایه نموده تاکید بر توقف توزیع اجباری تذکره های برقی دارند؛ اما شماری این تذکره­ها را برای جلوگیری از فساد مفید می دانند.
ادامه مطلب

وزرای دفاع ناتو در مورد ماموریت افغانستان و روند صلح گفتگو می کنند

Oct 19, 2020 - 17:07
کابل (پژواک، ٢٨ میزان ٩٩): قرار است که در نشست وزرای دفاع ناتو، در مورد ماموریت اين سازمان و روند صلح افغانستان نیز گفتگو صورت گیرد.
ادامه مطلب

صالح: فهرست مجرمان بزرگ و کوچک به حوزه ها و ناحيه ها سپرده شده است

Oct 19, 2020 - 17:00
کابل (پژواک، ۲۸ میزان ۹۹): امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرد که طبق فیصلۀ جدید، پوشش استخباراتی کوچه به کوچه در شهر کابل آغاز شده است.
ادامه مطلب

رحمانی: اکثریت اعضای برنامه میثاق امنیتی "عاق پدر و مادر" استند

Oct 19, 2020 - 16:20
کابل (پژواک، ۲۸ میزان ۹۹): رئیس ولسی جرگه، ضمن انتقاد بر تقرر قوماندانان جدید ولسوالی ها می گوید که با توظیف امرالله صالح برای امنیت کابل، امنیت تامین نمی شود و «اکثر اعضای این برنامه (میثاق امنیتی)، عاق پدر و مادر استند.»
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement