خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
زراعت

هفتاد و پنج درصد انگور سمنگان به پاکستان صادر شده است

Oct 19, 2020 - 14:48
ایبک (پژواک، ۲۸ میزان ۹۹): ریاست زراعت سمنگان می گوید که امسال، حاصلات انگور این ولایت با ۲۸ درصد افزایش نسبت به سال پار، به ۳۲ هزار متریک تُن رسیده و ۷۵ درصد آن به پاکستان صادر شده است. محمد عثمان حنفی آمر امور زراعتی این ریاست، با بیان این مطلب به...
ادامه مطلب

از روز جهانى غذا درکابل تجليل شد

Oct 18, 2020 - 16:43
کابل(پژواک،٢٧ میزان ٩٩): از روز جهانی غذا در حالی تجلیل می شود که حدود يازده میلیون تن درافغانستان به غذاى کافى دسترسى ندارند و روزانه درشهر کابل ٣٢٠٠ تن مواد غذايى در زباله ها انداخته مى شود. از روز جهانی غذا زير شعار« کاشتن، تغذیه، حفظ نمودن و...
ادامه مطلب

دختران در جوزجان: تحصيل در فضاى صلح، حق ما است

Oct 14, 2020 - 16:29
شبرغان (پژواک، ٢٣ميزان ٩٩): شمارى از دختران مرکز آموزشى لينکن در جوزجان، با راهپیمایی در جاده­های شهر شبرغان، پيام هاى صلح سردادند و از طرفين خواستند که جنگ را خاتمه داده به توافق برسند.
ادامه مطلب

پروژۀ اضطراری زراعت و مصئونیت غذایی افتتاح شد

Sep 27, 2020 - 14:36
کابل(پژواک، ٦ ميزان ٩٩): وزارت زراعت، پروژۀ اضطراری زراعت و مصئونیت غذایی را براى رسیدن به خودکفایی از لحاظ تولیدات محصولات زراعتی درحالى افتتاح کرد ،که سالانه حدود یک‌ و نیم میلیون متریک ‌تُن گندم و آرد از بیرون وارد کشور مى شود.
ادامه مطلب

در غزنی امسال بیش از دو هزار متریک تن حاصلات آلوبخارا جمع آوری شده است

Sep 26, 2020 - 15:15
شهر غزنی (پژواک، ۵ میزان ۹۹): مقامات ریاست زراعت غزنی می گویند که امسال بیشر از۲۶۰ باغ آلوبخارا، بیش از دو هزار متریک تن حاصلات جمع آوری شده است.
ادامه مطلب

«با استندردسازی محصولات حیوانی و زراعتی، زمینه صادرات به مارکیت‌های بین‌المللی مساعد می‌شود»

Sep 25, 2020 - 10:18
کابل (پژواک، ۴ میزان ۹۹): نمایند‌ه‌گان اداره‌های انکشافی امریکا تعهد کردند که افغانستان را در زمینه ظرفیت سازی، ایجاد لابراتوار معیاری، زمینه‌سازی برای تولیدات باکیفیت مطابق به شرایط سازمان تجارت جهانی کمک بیش­تر می کنند.
ادامه مطلب

در هرات پنجمین جشنوارۀ انگور، عسل و انجیر برگزار گرديد

Sep 01, 2020 - 15:16
شهر هرات(پژواک، ١١ سنبله، ٩٩): پنجمین جشنوارۀ انگور، عسل و انجیر هرات امسال با حضور برخی از مسوولان محلی در صحن ریاست زراعت برگزار شد.
ادامه مطلب

حاصلات امسال پسته سمنگان به حدود ۶۹ تن رسیده است

Aug 24, 2020 - 15:32
ایبک (پژواک، ۳ سنبله ۹۹): امسال حاصلات بیش از ۴۲۵۰۰ هکتار پسته زارهای ولایت سمنگان که شامل درختان طبیعی و غرس شده توسط وزارت زراعت است، به حدود ۶۹ متریک رسیده است.
ادامه مطلب

زعفرانکاران از صادر نشدن زعفران به خارج از کشور نگران اند

Aug 20, 2020 - 14:19
شهرهرات (پژواک، ٣٠ اسد ٩٩): مسوولان اتحاديه زعفرانکاران مي گويند که در سال جارى حدود پنجاه درصد زعفران تولید شده به خارج از کشور صادر نشده است.
ادامه مطلب

رياست زراعت غور: گياهان طبى درحال انقراض قرار دارند

Aug 17, 2020 - 16:43
فيروزکوه(پژواک، ٢٧ اسد ٩٩): بازارفروش گياهان طبى در غور درحالى رونق يافته و براى شمار مردم درآمد زا شده است که رياست زراعت اين ولايت از احتمال انقراض برخى اين گياهان هشدار مى دهد.
ادامه مطلب

ده ها گل خانه در ولايت فراه ايجاد گرديده است

Aug 16, 2020 - 15:18
کابل(پژواک،٢٦ اسد ٩٩): وزارت زراعت از ايجاد ١١٩ گلخانه کوچک و بزرگ به هدف تقويت اقتصاد خانواده ها و جلوگيرى ازکشت وتوليد کوکنار در ولايت فراه خبر مى دهد.
ادامه مطلب

یک فارم تولید جوجه ماهی در بلخ به بهره برداری سپرده شد

Jul 30, 2020 - 09:56
کابل(پژواک، ۹ اسد ۹۹): وزارت زراعت می گوید که یک فارم تولید ماهی که سالانه ظرفیت تولید یک میلیون جوجه‌ ماهی را دارد، دربلخ به بهره برداری گذاشته شد. در خبرنامه وزارت زراعت، مالداری و آبیاری که یک نسخه آن در دسترس آژانس خبری پژواک قرارگرفته آمده است...
ادامه مطلب

ده ها باب سردخانه برای نگهداری کچالو دربامیان به بهره برداری سپرده شد

Jul 26, 2020 - 16:46
بامیان(پژواک،٥ اسد۹۹): چهارمین جشنواره‌ی گُل کچالو در بامیان، با افتتاح و بهره‌ برداری ۹۵ ذخیره‌ خانه‌های کچالو گرامی داشت شد.
ادامه مطلب

درسال روان براى ٢هزار زن در فارياب فرصت کارى ايجاد شده است

Jul 19, 2020 - 15:05
کابل(پژواک،۲۹سرطان۹۹): وزارت زراعت می گوید که درسال روان برای حدود دو هزار زن در فاریاب فرصت کاری را ایجاد کرده است.
ادامه مطلب

​بیش از ۷۰۰ میلیون افغانی قرضه زراعتی منظور شد

Jul 09, 2020 - 16:04
کابل (پژواک، ۱۹ سرطان ۹۹) : وزارت زراعت ، می گوید که شورای عالی صندوق انکشاف زراعت ، پرداخت بیش از ۷۰۰ میلیون افغانی قرضه منظور نموده که ازمزاياى آن بيش از٦ هزاردهقان درکشورمستفيد مي گردند.
ادامه مطلب

امسال جنگل های پسته سمنگان به دلیل حاصل کم محافظت نمی شود

Jul 07, 2020 - 12:47
ایبک (پژواک، ۱۷ سرطان ۹۹): جنگل های پسته سمنگان امسال به دلیلى محافظت نمی شود که بیش از هشتاد درصد این جنگل ها حاصل نگرفته است.
ادامه مطلب

حاصلات پسته بادغیس درسال روان نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش می یابد

Jul 05, 2020 - 12:45
کابل(پژواک، ۱۵ سرطان ۹۹): وزارت زراعت می گوید که امسال حاصلات پسته بادغیس بیش از ۳۴ هزار متریک تن خواهد رسید، که نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش خواهد یافت.
ادامه مطلب

وزارت زراعت: وضعیت اقتصادی کوپراتیف‌های زراعتی درکشور بهتر شده است

Jul 04, 2020 - 12:54
کابل(پژواک،۱۴سرطان۹۹): وزارت زراعت ، مى گويد که وضعیت مالی و اقتصادی کوپراتیف‌های زراعتى نسبت به گذشته بهترشده وتعداد آن درتمام کشورنسبت به چهارسال قبل از۳۰ به ۱۵۰ کوپراتراتیف افزایش یافته است. کوپراتیف زراعتی ، به ساختار اجتماعی و نهاد مستقل مربوط...
ادامه مطلب

باغداران درفاریاب ازتوقف کار۸۴۱ پروژه زراعتى شاکى اند

Jul 01, 2020 - 17:32
میمنه(پژواک،۱۱سرطان۹۹): باغداران ۱۲ ولسوالی فاریاب بخاطر متوقف ساختن صدها پروژه زراعتى ازسوى دولت، دست به اعتراض زده مى گويند که ۵۰ درصد مواد پروژه ها را از بازار قرض گرفته اند.
ادامه مطلب

پروژۀ زراعتی به کمک آلمان در سمنگان عملی می شود

Jun 21, 2020 - 14:25
ایبک (پژواک، اول سرطان ۹۹): یک پروژۀ زراعتی و آب آشامیدنی در ایبک مرکز ولایت سمنگان به کمک ۳۲۷ هزار دالر امریکایی آلمان در پنج ماه عملى می شود.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement